FAQ

Czy Notarly zmierza do zastąpienia notariusza?
Oczywiście że nie! To tak jakby obawiać się że długopis zastąpi pisarza.
Notarly ma być narzędziem pracy notariusza, które będzie go wspierać w wykonywaniu niektórych rutynowych zadań oraz automatyzować edycję dokumentów.

Notariusz jest potrzebny społeczeństwu. Uważamy jednak, że jego rolą jest poświadczanie autentyczności zdarzeń, chronienie interesów stron czynności notarialnych, nadawanie woli stron formy prawnej, weryfikacja stanu prawnego nieruchomosci, udzielanie niezbędnych wyjaśnień. Nie odmiana końcówek w aktach, wielokrotne wprowadzanie danych, przeszukiwanie dysku twardego w poszukiwaniu odpowiedniej klauzuli, zmiana danych we wklejonym fragmencie. Wszystko to łączy się ze stresem, że notariusz lub pracownik piszący akt mógł o ważnym zapisie zapomnieć lub zapomniał zmienić uzupełnianych danych. Każdy człowiek się myli. Dlatego warto sobie pomóc doborem odpowiednich narzędzi. 

 Notarly ma zwiększyć efektywność pracy w kancelarii i ograniczyć czas poświęcany na żmudne i rutynowe czynności, które składają się na pisanie aktów oraz zadania administracyjne. Już teraz możemy korzystać z automatyzacji dokumentów dla notariuszy. Pracujemy by połączyć tę funkcjonalność z oprogramowaniem automatyzującym biurowość kancelarii (wielokrotne wypełnianie tabel i rejestrów).
Czy mogę dostosować treść szablonów do swojej praktyki?
Tak. Za stworzenie szablonów Notarly, tj. dostosowanie ich do treści Twojej kancelarii odpowiedzialni są Konsultanci Notarly. Konsultanci Notarly mają wiedzę z zakresu notariatu (ukończyły aplikację notarialną), którą łączą z umiejętnością programowania. Obecnie są to Anna Wójtowicz oraz Agnieszka Kurcz.

Najkorzystniej jednak byłoby wspólnie z pozostałymi korzystającymi z oprogramowania rozpocząć debatę nad idealnym brzmieniem poszczególnych zapisów oraz ustalić wspólnie ich brzmienie. 

Jest to więc synergia zaawansowanej technologii z opieką Konsultantów Notarly.
Na czym oszczędzam czas? Jak zmniejszam ryzyko błędu?
Notarly generuje szablon umowy oparty o stan faktyczny określony w formularzu. 

Dotychczas czas marnujemy na:
- szukanie odpowiedniego wzoru umowy po całym dysku twardym komputera,
- ręczne wypełnianie danych klientów, w różnych miejscach w dokumencie,
- odmianę końcówek języka polskiego,
- przepisywanie kwot/dat słownie i odwrotnie,
- poprawianie błędów/edycji aktu po osobach z mniejszą wiedzą i doświadczeniem.

Notarly:
automatycznie odmienia końcówki języka polskiego w oparciu o płeć i liczbę (pojedynczą/mnogą),
- ma bazę wszystkich imion, nazwisk, miejscowości, państw, które pojawią się w tekście w odpowiednich miejscach,
_ ma funkcję autouzupełniania pozwala uzupełnić dane po wpisaniu pierwszych liter,
- automatycznie wstawia do szablonów aktualne Dzienniki Ustaw,
- zamienia w odpowiednich miejscach liczby (daty, numery, walutę) na "słownie" lub połączenie cyfr i "słownie".

Notarly może służyć jako baza wiedzy dla pracowników kancelarii. Dzięki temu mogą oni przygotować dokument szybko i dokładnie tak jak chce notariusz.

Zapomnij o poszukiwaniu klauzul w innych dokumentach oraz metodzie kopiuj/wklej. Dane wpisujesz tylko raz a program automatycznie uzupełni wszystkie miejsca, w których powinny się znaleźć. 

Wraz z rozwojem oprogramowania będziesz mógł automatycznie zaciągnąć dane z Twojego Repertorium, z KRS czy z dowodów osobistych. Poza oszczędnością czasu wynikającą z opisanego procesu Notarly stwarza pewność, że dokument zawiera wszystkie klauzule, które w opisanym przypadku powinny się znaleźć. Dane wprowadzasz tylko raz. To znacznie ogranicza ryzyko popełnienia błędów.
Jakie są wymagania sprzętowe?
Notarly działa w formie aplikacji chmurowej w przeglądarce. Stąd nie ma specjalnych wymagań sprzętowych. Wystarczy komputer oraz dostęp do internetu.
Czy Notarly jest bezpieczne?
W obecnej wersji Notarly nie przetrzymuje plików ani danych. Dokument wygenerowany przez Notarly jest pobierany w pliku docx. na dysk twardy Twojego komputera. Stąd nie ma obaw, że pliki dostaną się w niepowołane ręce.

W obecnej wersji Notarly nie przetrzymuje generowanych dokumentów. Plik wygenerowany przez Notarly jest pobierany w formacie docx. na dysk twardy Twojego komputera. Stąd nie ma obaw, że pliki dostaną się w niepowołane ręce. Nikt nie ma też wglądu w dane wprowadzane do oprogramowania.
Czy korzystanie z Notarly jest skomplikowane?
Korzystanie z Notarly jest proste. Po wdrożeniu, korzystasz jedynie z prostego, intuicyjnego interfejsu graficznego. Korzystanie nie wymaga instrukcji.

Na wypadek problemów z obsługą oferujemy wsparcie przy wdrożeniu. Dodatkowo nowy użytkownik otrzymuje zestaw instrukcji krok po kroku dla lepszej nawigacji po oprogramowaniu już od pierwszego dnia użytkowania.

Z oprogramowania korzystają już zarówno świeżo upieczeni notariusze, jak i kancelarie od wielu lat obecne na rynku.
Masz więcej pytań?
Mamy nadzieję, że nasz odpowiedzi rozwiały Twoje wątpliwości. Jeżeli masz inne obawy albo problemy, z którymi spotykasz się w swojej kancelarii - skontaktuj się z nami za pomocą chatu lub bezpośrednio, telefonicznie.

Chętnie odpowiemy na więcej pytań

W tym celu weź udział w konsultacji, na której zaprezentujemy możliwości oprogramowania i odpowiemy na Twoje pytania. Będziesz mógł wdrożyć Notarly i dołączyć do grona Sprytnych Notariuszy.
×
chevron-down