Automatyczna odmiana końcówek języka polskiego

Paweł
2023-02-07

Nie ma powodu, dla którego pracownicy kancelarii mają wykonywać pracę edytorską. Nie dla tego Państwo wykonują ten zawód, a adepci sztuki notarialnej chcą nimi zostać. Wystarczająco dużo czasu notariusz musi poświęcić na inne nakładane na niego obowiązki wokół czynności notarialnych.

Tworząc dokumenty za pomocą Notarly, wiele składowych pisania aktu dzieje się automatycznie. Jak chociażby odmiana końcówek języka polskiego oraz odmiana przez przypadki. Przykładowo, wypełniając formularz Notarly wpisujemy imiona, nazwiska, nazwy ulic w mianowniku, a oprogramowanie automatycznie odmienia je na odpowiednią formę oraz umieszcza w odpowiednim miejscu w dokumencie. Jan Umowny -> Janowi Umownemu -> Jana Umownego.

Tworząc dokumenty w ten sposób nie ma potrzeby dla stosowania definicji w akcie notarialnym. Odpowiednia odmiana będzie zastosowana w odpowiednim miejscu aktu notarialnego.

Podobnie końcówki uzależnione od liczby pojedynczej/mnogiej czy też płci.

Już teraz możesz wypróbować Notarly w pakiecie "Czynności spadkowe", w cenie jednego odrzucenia spadku. Wypełnij formularz kontaktowy i wprowadź technologię XXI wieku do swojej kancelarii.

×