Historia automatyzacji dokumentów

Paweł
2023-10-09

Automatyzacja dokumentów dla notariuszy

Automatyzacja dokumentów to narzędzie do tworzenia dokumentów, w którym odpowiednie fragmenty tekstu pojawiają się zależnie od odpowiedzi opartych w formularzu.

Pozwala przyspieszyć pracę, zachować spójność dokumentów, ograniczyć błędy.

Z podobnych rozwiązań korzysta już branża ubezpieczeniowa, działy sprzedaży, działy prawne i kancelarie prawne na całym świecie.

Jej początki sięgają lat 80 kiedy profesorowie z Brigham Young University Law School stworzyli interaktywny formularz do tworzenia dokumentów (Estate planning, dokumentów związanych z prawem rodzinnym) opartych o schemat i drzewo decyzyjne. Już wtedy pozwoliło to na wyeliminowanie błędów ludzkich oraz przyspieszenie pracy prawnika.

Kilka dekad później technologia znacznie się rozwinęła. Jest kierowana do odbiorców różnych branż. W zależności od odbiorcy zawiera różne zestawy funkcjonalności. Jest używana nawet przez kancelarie notarialne z Holandii, Francji, Niemiec i innych.

Język polski sprawia, że korzystanie z dostawców zagranicznego oprogramowania jest niemożliwe dla dokumentów o dużej złożoności jakimi są akty notarialne.

W początkach Notarly, kancelaria notarialna chciała skorzystać z takiego oprogramowania. Dostępne rozwiązania na rynku (polskie i zagraniczne) uniemożliwiały stworzenie w nich dokumentu tak złożonego jak akt notarialny. Większość aktów notarialnych jest oparta o schemat, jednak w wielu różnych konfiguracjach. Nawet prosta umowa sprzedaży lokalu mieszkalnego może mieć złożoną komparycję. Z myślą o notariuszach zostało stworzone Notarly. Automatyzacja skomplikowanych umów w języku polskim.

Poza tym kładziemy nacisk na otoczenie automatyzacji dokumentów dodatkowymi funkcjonalnościami, które przyspieszą wprowadzanie danych oraz zarządzanie kancelarią. Niewątpliwą zaletą tworzenia dokumentów w ten sposób jest możliwość wykorzystania ustrukturyzowanych danych. Oznacza to, że dane wykorzystane w tworzeniu aktu notarialnego mogą być użyte przy rejestracji czynności oraz wysyłce do rejestrów i odwrotnie. Dane z repertorium będą mogły być użyte do tworzenia kolejnego aktu notarialnego.

Możesz przetestować jak działa Notarly na podstawie czynności spadkowych, pełnomocnictw, umów majątkowych, poświadczeń podpisu, egzekucji z najmu. W tym celu skontaktuj się z nami wypełniając formularz na stronie głównej.

×